Drukuj

Znajomość języków obcych w chwili obecnej nie stanowi już tylko dodatkowego atutu, jest to podstawowy wymóg umożliwiający znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy. Obawy związane z tym, iż dziecko może sobie nie poradzić lub mieć kłopoty z właściwym posługiwaniem się znanymi językami są bezpodstawne.

 

Wystarczy wybrać się do Belgii, Szwajcarii czy Danii, aby przekonać się, że nawet swobodne i niekontrolowane przez specjalistów obcowanie z językiem innym niż ojczysty, daje świetne rezultaty działając wyłącznie na korzyść osób mających możliwość przebywania w takich środowiskach. Sytuacja ta również dotyczy osób zamieszkujących miasta graniczne zarówno w Polsce jak i każdym innym kraju. Naszym regionalnym przykładem może być piosenkarka Ewa Farna, Czeszka doskonale posługująca się językiem polskim dzięki częstemu przebywaniu oraz zabawom z dziećmi po stronie polskiej, oczywiście podobne przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Więcej na ten temat TUTAJ